BLOG

Güçlü ve esnek olmak, ince ve sıkı görünmek, core bölge kaslarını geliştirmek, biraz iç huzur ve düz bir karın

09.08.18
PILATES BOOT CAMP DENEDİN Mİ?

Koşu bandında yürüyerek ve jog yaparak yağ yak.

Sırt ağrılarından kurtul, nefes alışını iyileştir, daha düzgün bir postüre sahip ol.

Pilates’in hafif bir antrenman olduğunu düşünüyorsan, büyük ihtimalle henüz hiç pilates yapmadın.

Pilates egzersizi ile kaslara ortalama bir direnci sabit ve kontrollü şekilde uygulayarak ciddi anlamda kalori yakman mümkün. Pilstesle kaslar karşıt kaslarla birlikte çalışır ve vücut form kazanırken sağ-sol arasındaki güç farkları dengelenir. Ayrıca sinir-kas koordinasyonu güçlenerek vücut farkındalığı artırılır.

TÜM VÜCUT (FULL BODY) ANTRENMAN

Pilates kapsamlı bir tüm vücut (full body) antrenmandır. Pilates’te güç merkezden dışarıya doğru yayılır. Ağırlık merkezi durumunda olan karın bölgesi ve yanı sıra tüm kas grupları nefes odaklı olarak çalışır. Eğer güç ve esnekliğini geliştirmek istiyorsan senin için ideal antrenmanlar arasında artık pilates boot camp’i de düşünebilirsin.

Kontrollü ve odaklanmış kuvvet kaslarının güçlenmesini ve uzamasını sağlayacak tansiyonu yaratır. Pilates seni zihnen de odaklanmış halde tutacağı için antrenman sonunda mutlu ve sakin bir duygu durumuna sahip olursun.

Hemen Rezervasyon Yap

PILATES YAPARKEN DİKKATE ALMAN GEREKEN 6 TEMEL PRENSİP VAR

1. Merkezlenme: Pilates’te güç merkezi olarak bilinen core bölgeyi (karın bölgesi) vücudunun merkezi olarak tanıyıp, antrenman boyunca bu ağırlık merkezini odak alarak çalışmalısın.

2. Konsantrasyon: Kaslarına odaklanmalı ve onları nasıl hissettiğini, en yüksek verimle nasıl çalıştıracağını düşünmelisin.

3. Kontrol: Pilates antrenmanı sırasında her hareketini kontrol etmeli, hangi kasını nasıl kullandığını takip ediyor olmalısın.

4. Kesinlik: Hareketleri uygularken o harekette aktif olarak ya da ikincil olarak çalışan ve harekete destek veren bölgeleri doğru olarak kullanmalısın. Yalnızca antrenmanı tamamlamaya değil, antrenmandan azami verimi almaya bakmalısın.

5. Nefes: Antrenman boyunca eğitmeninin de belirteceği şekilde doğru nefes alman ve vermen gerekli. Nefesin antrenmanı doğru şekilde takip etmeli.

6. Akış: Hareketlerin birbirini bütünlemeli ve uyum içinde olmalı. Zihnin de antrenmana huzur ve esneklikle dahil olmalı ve vücudunu hissetmeye çalışmalı. Hareketleri doğru yapmaya özen göstermeli, akıcı bir şekilde antrenmanı tamamlamaya gayret göstermelisin.

Hemen Rezervasyon Yap

BİR DE JOG

Studio Camp’te uygulanan “Pilates Boot Camp” antrenmanı yalnızca pilates hareketleriyle sınırlı kalmış bir antrenman değil, mat, top, çember ve pilates lastiklerinin yanı sıra koşu bantlarının da aktif olarak kullanıldığı düzeltici-düzenleyici de bir antrenmandır.

Koşu bantlarında tamamlanması gereken jog hızında yürüyüş setleri mevcuttur. Ne kolay ne zor ama nabzı yükseltmek, terleyerek toksinlerden kurtulmak ve kardiyovasküler sistemi güçlendirmek için fazlasıyla yeterli. Ayrıca bu jog setleri ile kandaki şekerden de kısa sürede kurtularak yağ yakma işine hızlıca geçebiliyoruz.

Giyim: Kan dolaşımınızı ya da egzersizleri yapmanızı güçleştirecek ölçüde dar olan, ya da üzerinize dökülerek hareketinizi engelleyecek ölçüde bol olan giysilerden kaçınmanız yeterlidir.

GÜNE PİLATESLE BAŞLA

Pilates Boot Camp antrenmanlarına katılarak güne daha mutlu, daha esnek ve daha çok kalori yakmış olarak başlayabilirsin. Sabah ve öğlen saatlerindeki pilates boot camp antrenmanları için haftalık programı takip et.

Hemen Rezervasyon Yap
Son Yazılar
10.07.18
Her Zaman Mümkün.

Hayat bir öncelikler meselesi. Eğer hayatına bir şeyi, bir kimseyi dahil etmek istediysen, onun için gerekli olan yeri de yaratıyorsun demektir.